Dj Dasha Faya

Dj Dasha Faya

Dj Dasha Faya

Dasha Fyah se DJingu věnuje od r. 2001, kdy začínala u boleslavského Czajovna sound systemu. Zpočátku její selekce obsahovala ragga, new roots a dancehall, s relokalizací do Velké Británie v r. 2004 a první návštěvou legendární University of Dub se však její hudební zaměření posunulo směrem k dubwise a roots music.

Za dobu svého působení v Londýně Dasha využívala nesčetné místní zdroje inspirace i hudby,  neúnavně doplňovala svoji hudební sbírku o nové kousky a zanořovala se hlouběji do britské reggae/dubové scény. Zahrála si v mnoha londýnských klubech a od roku 2006 má také rezidenci ve vyhlášeném podniku Hootananny Brixton.

I po návratu do rodné kotliny v roce 2011 Dasha Fyah pokračuje ve své DJské činnosti a cestuje se svými vinyly po České republice i do zahraničí, zhruba třikrát do roka se také vrací do Londýna zahrát v Hootananny a doplnit sbírku desek.

Od února 2014 má Dasha Fyah pravidelný páteční pořad na mezinárodním DubForce Radio, který také živě streamuje české Radio Rastafari.

Dasha Fyah společně s DJem Loicem DeNiro tvoří česko-francouzské uskupení Fyah Sound, které má pod taktovkou pravidelné dubové večírky Sunday Dubwise v pražském Paláci Akropolis.

V její selekci najdete nejen dub a roots, ale také rootstep, ambient hip-hop a raggajungle, world beats, zkrátka pecky s hutnou basovou linkou, vše výhradně na vinylu…
Dasha Fyah has been DJing since 2001 and is focused mainly on dub and bassy vibes in general. She plays strictly vinyl with the joy of mixing and blending tunes and riddims together.

Both in CZ and London, where she’d lived between 2004-2011, Dasha Fyah has played longside many artists and crucial sounds on the soundsystem scene, such as Jah Shaka, Michael Prophet, Zion Train, Vibronics or Channel One and has played on some major festivals (British One Love Festival, Rise&Shine (AT) or Uprising (SK)&more) and across Europe (Italy, Spain, Poland,…).

These days she has residencies in Hootananny Brixton (London), Palac Akropolis (Prague) and Cross Club (Prague) and also plays a regular Friday afternoon show on Dub Force Radio, also streamed on Czech online Rastafari Radio.

Dj Dasha Fyah

  • 21 May 2016
  • 21:00 - 22:30
MORE INFO